Blog

Aktuality, tipy i důležité informace - to je náš blog. Sledujte nás a budete neustále v obraze. Navíc se dozvíte spoustu zajímavostí o slunném Chorvatsku.

 • Krásy jižní Dalmácie. Kam za turistikou?

  Turistická mapa Chorvatska zahrnuje spoustu zajímavých míst, která byste měli navštívit. Co se týče jižní Dalmácie, v níž nabízíme nemovitosti na prodej, máte možnost vybírat z celé řady úchvatných destinací. Z nejzajímavějších kulturních památek Vám můžeme doporučit městečko Trogir v Kaštelském zálivu, jež lze vzhledem k množství pamětihodností bez okolků nazvat město-muzeum. Na své si přijdou i milovníci přírody, neboť zde naleznou nejkrásnější pláže v Chorvatsku, ale také příznivci výšek. Pobyt v letovisku Drvenik mohou spojit s „výšlapem“ na druhé největší pohoří v Chorvatsku s názvem Biokovo, jehož nejvyšší vrch, Sveti Jure, měří 1 762 metrů. Sluší se dodat, že pokud budete při cestování používat dálnici, je nutné zaplatit dálniční poplatky. Chorvatsko jejich výši stanovuje dle délky použitého úseku dálnice i typu vozidla.

 • Do Chorvatska za gurmánskými zážitky

  Jedním z hlavních důvodů zahraniční turistiky jsou nevšední gastronomické zážitky. Chorvatsko je jimi proslulé. O vinnou révu, olivovníky, citrusy, fíkovníky, mandloně a pochoutky z nich vyráběné rozhodně není nouze. Na pobřeží moře i ve vnitrozemí ochutnáte celou řadu místních rybích a jiných mořských specialit. Chcete-li tip na konkrétní jídlo, určitě Vám doporučujeme vyzkoušet dalmáckou paštičádu, což je výtečné hovězí se slaninou s vínem a bylinkami, a k pití samozřejmě víno. Pokud plánujete o koupi nemovitosti v Chorvatsku, pak definitivně okusíte gurmánův ráj.

 • Počasí v Chorvatsku a teplota moře

  Pokud je Vaším cílem dlouhodobý pobyt či podnikání v Chorvatsku, zřejmě Vás budou zajímat informace ohledně zdejšího klimatu. Na pobřeží Jaderského moře v Dalmácii, tedy v lokalitách, kde si můžete zakoupit nemovitost, vládne středozemní podnebí. Opalování a koupání je možné od dubna do října. Ideální počasí je samozřejmě v období letních prázdnin, kdy se teploty pohybují mezi 25°C a 35°C a teplota moře v Chorvatsku dosahuje až 28°C. Nicméně i když počasí koupání nepřeje, nic se neděje. Stále je zde mnoho kulturních a přírodních krás k obdivování. V zimě očekávejte teploty okolo 10°C. V Chorvatsku zkrátka převládá příjemné počasí po celý rok!

 • Blog

  Vlastenectví a pohostinnost, to je Chorvatsko!

  Chorvaté milují svou vlast a považují ji za nejkrásnější na světě. I státní hymna začíná slovy „Krásná záře“. Není divu, vždyť zde nalezneme nádherné pláže, národní parky i mnoho přírodních a kulturních památek UNESCO. Chorvatsko má zajímavou historii, takže národní hrdost je na místě a odráží se i v dodržování tradic. Místní lidé jsou navíc velmi uctiví a pohostinní. Neformální česko-chorvatské přátelství trvá už dlouho, turisté od nás míří na jih Evropy desítky let a všichni se rádi vracejí. Zvažujete-li nákup nemovitosti v zahraničí, ať už kvůli pobytu, nebo podnikání, málokterá země toho může nabídnout tolik, co Chorvatsko. Využijte naše služby a můžete se sami přesvědčit.

Kontaktujte nás

Jsme vždy připraveni zodpovědět vaše dotazy.